stoły prasowalnicze

Zastosowanie stołów prasowalniczych

Na rynku możemy spotkać różnorodne stoły prasowalnicze. Ich potoczna nazwa to deski do prasowania, które goszczą prawie w każdym domu. Ich odpowiedni wybór daje komfort i określa jakość wykonywanej pracy. Jest to niezbędne akcesorium do firm odzieżowych, zakładów krawieckich, pralni czy sklepów odzieżowych. Nie można zapominać o ich użyteczności domowej.

Dla miłośników prasowania

Zwykła deska do prasowania zajmuje przeważnie honorowe miejsce w każdym domu. Aby prasowanie było przyjemne, należy wybrać odpowiedni model. Deska powinna być dostosowana do naszych potrzeb i oczekiwań. Dodatkowo dobrze, gdyby posiadała funkcje chłodzenia stołu prasowalniczego i pozbycia się pary z tkaniny. Nowoczesne deski są wyposażone w wygodny system składania i rozkładania, regulację wysokości oraz podstawę do zamontowania wytwornicy pary z żelazkiem i gniazda elektrycznego. Dla miłośników prasowania idealnym rozwiązaniem będzie stół prasowalniczy z wytwornicą pary wodnej. Jest to niezwykle wyjątkowe urządzenie, łączące w sobie 2 funkcje. Prasowanie dzięki takiemu udogodnieniu będzie przyjemniejsze i szybsze.

Profesjonalne prasowanie

Profesjonalne stoły prasowalnicze posiadają funkcje odsysania, nadmuchiwania, czy podgrzewania powierzchni. W większości przypadków są wyposażone w termostat, aby płynnie zmieniać temperaturę. Mają regulowaną wysokość płyty oraz profesjonalne wyłożenie powierzchni roboczej. Mogą składać się w prosty i szybki sposób, np. sam blat wraz z wytwornicą do pionu. Skuteczność prasowania gwarantuje efektywny wyciąg oraz podgrzewany blat. Prasowana tkanina jest zawsze sucha, podobnie jak pokrowiec. W każdej pracowni krawieckiej, dużych zakładach odzieżowych czy sklepach stół prasowalniczy jest niezbędnym sprzętem. Na rynku można spotkać różnorodne typy stołów, zależnie od prac, jakie są do wykonania. Do specjalistycznych stołów prasowalniczych należą: stół do pracowania z rękawnikiem, do rozprasowywania szwów nogawek spodni z naciągiem pneumatycznym, do prasowania ramion, barków czy do stabilizacji dzianin w półwyrobie i wyrobach gotowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *