Prasowanie parą

Typy żelazek przemysłowych

Na rynku mamy szeroką gamę żelazek, które pretendują do bycia superżelazkiem. Natomiast najlepsze są te, które mają przemysłowy rodowód. Żelazka przemysłowe istnieją od dziesiątków lat i sprawdzają się w ekstremalnych warunkach na skalę masową. Swoje zastosowanie mają w zakładach krawieckich, pralniach, szwalniach, a nawet u projektantów mody. Różnorodne typy żelazek przemysłowych są produkowane do różnego typu specjalistycznych prac.

Elektryczne i parowe

Większość żelazek przemysłowych jest elektryczna i parowa. Różnią się między sobą poszczególnymi parametrami jak wagą, mocą grzałki, materiałem uchwytu oraz zabezpieczeniami. Przeważnie żelazka przemysłowe posiadają bimetaliczny regulator temperatury, osłonę przeciwoparzeniową oraz długie przewody. Są przeznaczone do różnego rodzaju prasowania czy różnorodnych materiałów. Żelazko elektryczno-parowe służy do rozprasowywania szwów, ze względu na swój wąski kształt. Dodatkowo na środku stopy ma rozmieszczone liniowo otwory parowe, dzięki którym para rozkłada zszyte warstwy materiału. Bardzo trwałym i sprawdzonym urządzeniem jest wysokociśnieniowe żelazko elektryczno-parowe, które ma zastosowanie uniwersalne. Dzięki parze uzyskuje się najwyższą, przemysłową jakość prasowania.

Ergonomiczne i suche

Ergonomiczne żelazka przemysłowe są bardzo wygodne w użytkowaniu. Dostosowują się idealnie do ręki, dzięki czemu praca jest o wiele bardziej przyjemna i skuteczna. Ergonomiczne żelazko wysokociśnieniowe o specjalnej, zaokrąglonej stopie nadaje się doskonale do prasowania podszewek. Dzięki takiemu kształtowi może służyć do prasowania na sucho lub z delikatnym zraszaniem mgiełką wodną. Żelazko o specjalnej konstrukcji stopy grzejnej posiada 32 komory parowe. Produkuje wysokiej jakości suchą parę, nawet przy wydłużonych przewodach i niskiej temperaturze. Żelazko wysokociśnieniowe z elektroniczną regulacją temperatury sprawdza się podczas prasowania delikatnych materiałów. Wówczas odchylenia od nastawionych wartości są bardzo małe. Warto wiedzieć, że do prasowania podszewek w gotowej odzieży nie można stosować żelazek parowych. Żelazka suche nadają się do podklejania fizeliną małych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *