krzesło szwalnicze

Typy krzeseł szwalniczych

Krzesła szwalnicze można inaczej nazywać krzesłami krawieckimi. Są idealne do maszyn do szycia, zarówno w szwalni, jak i pracowni domowej. Na rynku są dostępne różne typy krzeseł, w zależności od funkcji jakie posiadają, ceny oraz materiałów, z których są zrobione. Muszą być solidne i zapewniać komfort pracy.

Cechy

Krzesło szwalnicze powinno być ergonomiczne i niezawodne, by dobrze dopasowywało się do osoby. Dzięki temu zagwarantuje wygodę i komfort pracownikowi. Profesjonalne krzesła muszą mieć atesty bezpieczeństwa i badania dotyczące wytrzymałości, trwałości czy stateczności. Dzięki temu pracodawca będzie miał pewność, że produkt jest najwyższej jakości. Krzesło powinno mieć regulowaną głębokość siedziska oraz wysokość. Na rynku występują różne typy krzeseł – przeznaczonych nie tylko do szwalni, ale też zakładów produkcyjnych, punktów usługowych, laboratoriów, marketów, hurtowni czy sklepów. Konstrukcja krzesła musi być mocna, precyzyjnie wykonana i solidna, by zapewnić bezawaryjną eksploatację w użytkowaniu przez długie lata.

Wybór według potrzeb

Krzesła szwalnicze są idealnym wyposażeniem do szwalni, zakładu krawieckiego czy innego stanowiska, gdzie najważniejsza jest ergonomia i wytrzymałość. W tym przypadku należy wybrać najlepsze rozwiązanie pod względem ceny i jakości. Krzesła mogą być wykonane z profilowanej sklejki i wysokiej jakości stali. Najważniejsza jest odpowiednia regulacja wysokości — mechaniczna lub pneumatyczna. Według zamówienia może to być amortyzator gazowy lub stalowa śruba regulacji. Oparcie powinno być wysuwane, stalowa podstawka solidnie wykonana, a siedzisko pokryte gąbką o wysokiej sprężystości. Wykończenie krzesła może być zrobione z tkaniny lub sklejki lakierowanej, natomiast tapicerka może mieć wiele kolorów. Na rynku można spotkać wersje na kółkach lub stopkach oraz krzesła obrotowe. Wybór jest ogromny, wszystko w zależności od zapotrzebowania. Producenci przeważnie oferują dwuletnią gwarancję na zakupiony sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *