Prasowanie w szwalni

Skuteczne prasowanie w szwalni – metody

Każda szwalnia musi być wyposażona w podstawowe urządzenia. Pierwsze, co się z tym miejscem kojarzy, to wszelkiego rodzaju maszyny do szycia. Oprócz nich profesjonalna szwalnia nie obędzie się bez stabilnych stołów, krajarek, manekinów i urządzeń służących do prasowania.

W miejscu, gdzie tworzy się odzież, podstawą pracy są maszyny do szycia, ale aby solidnie zszyć ze sobą tkaniny należy je wcześniej wyprasować. Nie mówimy tu o prasowaniu na niewielką, domową skalę, ale o przemysłowym prasowaniu różnych rodzajów tkanin.

Jaki jest cel prasowania?

Podstawowym celem tej czynności jest nadanie odzieży pożądanego wyglądu. Nie chcemy też poświęcać temu zbyt wiele cennego czasu. Ważne jest, aby wyprasowana odzież nie była za bardzo maltretowana, oszczędzi to dużo pracy. Unikaj też wszelkich poprawek, które odbierają świeżość odzieży.

Pamiętaj, że klient zawsze wybierze ubranie, które wygląda lekko i schludnie. Wymięte rzeczy nie będą się cieszyć zainteresowaniem. Prasowanie to w gruncie rzeczy bardzo istotna funkcja, ma na celu uszlachetnienie ubrania, które jest dziełem wielu osób. Złe prasowanie to tylko strata czasu i energii. W dobrze funkcjonującej szwalni zgranie zespołu jest najczęściej podstawą sukcesu całej firmy.

Jakie są dostępne urządzenia prasowalnicze?

Przede wszystkim mamy do wyboru różne żelazka przemysłowe. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli o różnych parametrach. Różnią się między sobą rozmiarem, kształtem, osłonami lub ich brakiem. Prasowanie każdym żelazkiem polega na nagrzaniu materiału po to, aby zmienić strukturę jego włókien. Najczęściej włókna wymagają przy tym nawilżenia, dlatego tak ważną rolę w prasowaniu pełni para.

Drugim urządzeniem ułatwiającym prasowanie tkanin w szwalni jest pistolet parowy. Dzięki pistoletowi i szczotkom parowych możesz wygodnie i szybko wygładzić ubrania bez stosowania deski do prasowania. Pistoletem parowym można prasować odzież w pozycji wiszącej. Tego typu urządzenia są niezastąpione w prasowaniu delikatnych materiałów – np. z cekinami, koralikami czy marszczeniami, które uniemożliwiają docisk żelazka. Dodatkowym atutem parowców jest zabijanie bakterii, usuwanie alergenów, grzybów i roztoczy oraz neutralizowanie wszelkich zapachów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *