Rodzaje klamr krawieckich

Rodzaje klamr krawieckich

Klamrę krawiecką wykorzystuje się w zakładach produkcyjnych bądź usługowych w trakcie procesu krojczego. Posiada uchwyt, który przytrzymuje materiał, aby nie przesuwał się podczas krojenia. Jest to niezbędny dodatek krawiecki w krojowniach, szwalniach, wzorcowniach, pracowniach krawieckich oraz innych gałęziach przemysłu. Na rynku są dostępne różne rodzaje klamr krawieckich.

Stalowe lub aluminiowe

Klamra krawiecka może być zrobiona z aluminium lub metalu. Można ją nazywać wymiennie klamerką, zaciskiem na krojownię, klamerką krojczą czy ściskiem do tkanin. Stalowa klamra jest bardzo wytrzymała i występuje w różnych rozmiarach. Może mieć przykładowo szerokość 7 cm, długość 22 cm i rozwarcie maksymalne 10 cm. Szczególnie jest przydatna w takich miejscach jak krojownie, szwalnie, hafciarnie, pracownie krawieckie czy wzorcownie. Może być też używana przez inne gałęzie przemysłu. Sprężynę trzymającą można dokupić do klamry bez problemu. Wówczas sprężynujący uchwyt zapobiegnie przesuwaniu się materiału podczas pracy. Będzie idealnie mocować tkaniny i dzianiny na stole krojczym. Z aluminium mogą być wykonane klamry do lagowania tkanin. Występują w różnorodnych wariantach: mała, duża, krótka, kolumnowa lub do spodni. Mogą posiadać wymienną sprężynę.

Z ząbkami lub haczykiem

Klamra krawiecka jest dostępna w różnorodnych wariantach w sklepach z dodatkami krawieckimi. Może mieć sprężynę lub występować bez niej. Może też posiadać bardzo wytrzymały ząbkowany zacisk. Klamra do tkanin mała przeważnie ma długość 14 cm, szerokość 5 cm i rozwarcie szczęk 6 cm. Natomiast klamra metalowa duża może mieć szerokość uchwytu 70 mm, a maksymalną wysokość spinanego materiału 115 mm. Klamra kolumnowa do tkanin przytrzymuje warstwy krojonego materiału, np. o szerokości 95 mm. Proces lagowania to warstwowe ułożenie materiału, warstwa po warstwie, na stole krojczym. Do tego typu prac nadaje się klamra do lagowania. Zapobiega przesuwaniu się tkaniny, przytrzymując krojony materiał. Dzięki temu czas krojenia i produkcji znacznie się skraca. Innym rodzajem klamry są szczypce z haczykiem, zwanym wieszakiem. Są bardzo mocne i wytrzymałe. Jego końcówki są polewane gumą, by nie kaleczyć spinanych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *