manekin krawiecki

Przeznaczenie manekinów krawieckich

Każda pracownia krawiecka musi posiadać niezbędne akcesoria takie jak manekiny krawieckie. Damskie, męskie czy dziecięce: wszystkie są przeznaczone do pracy lub ekspozycji odzieży. Na rynku można spotkać różne rodzaje manekinów krawieckich. Są dostępne w wielu rozmiarach czy kolorach. Każdy posiada stojak oraz regulację. Wybór jest ogromny ze względu na ich zapotrzebowanie.

Ekspozycja odzieży

Manekiny krawieckie służą do ekspozycji odzieży w sklepach, salonach mody czy garderobach. Posiadają przeważnie styropianowe wypełnienie korpusu. Torsy mogą być wykonane z pianki poliuretanowej, która jest odporna na kruszenie. Wykończone są w większości elastyczną tkaniną w kolorze czarnym lub ecru. Jednakże na rynku jest dostępna szeroka gama kolorystyczna. Są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, a wielokrotne wbijanie szpilek nie spowoduje ich zniszczenia. Manekiny można zakupić wraz z podstawami, które posiadają regulację wysokości. Podstawy mogą być zrobione z lakierowanego drewna w różnych kolorach, rury metalowej chromowanej czy ze stali. W salonach mody można spotkać manekiny na szklanych podstawach. Takie kolekcje nadają się idealnie do prezentowania mody w witrynach sklepowych.

Projektowanie ubrań

Manekiny krawieckie służące do projektowania ubrań są wykonane bardzo skrupulatnie i zgrabnie. W wyposażeniu pracowni krawieckiej nie może zabraknąć profesjonalnych manekinów. Tworzenie ubrań staje się łatwiejsze, a rezultaty satysfakcjonujące. Manekiny są dostępne w kilku wariantach rozmiarów jak 36-42, 42-48 czy XXL jak 48-54, 54-60, w wersjach damskiej, męskiej i dziecięcej. Mają odpowiednią regulację – nie tylko wysokości, ale również klatki piersiowej, talii czy obwodu bioder. Na specjalne życzenia można zakupić manekina z ramieniem czy możliwością korekty biustu. Stojaki do manekinów mają stabilną konstrukcję i  przeważnie są wykonane z drewna lub stali. Wysoką trwałość i odporność na ścieranie zapewniają tkaniny, jakim pokryty jest manekin, np. lniane płótno. Na rynku występują autentyczne manekiny, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Mają precyzyjnie pomalowane oczy i usta, co daje bardzo realistyczny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *