Pianka silikonowa na stół prasowalniczy

Stoły prasowalnicze to urządzenia, które są intensywnie użytkowane. Muszą cierpliwie znosić wysokie temperatury, a także nacisk żelazka. Prasowanie bezpośrednio na stole prasowalniczym bywa z kolei nieefektywne. Dlatego też większość szwalni używa pianek silikonowych, którymi pokrywają stoły. Pianka silikonowa nie tylko chroni stół, ale również sprawia, że prasowanie jest wygodniejsze i skuteczniejsze.

Czym jest pianka silikonowa?

Pianka silikonowa to najprościej mówiąc zwykły pokrowiec, który kładzie się na stole prasowalniczym, podobnie jak wiele gospodyń domowych zakłada na deskę do prasowania dedykowany pokrowiec lub kładzie na niej ręcznik. Pianka ułatwia prasowanie. Dzięki swojej strukturze sprawia, że powietrze rozprowadza się lepiej, a także efektywniej odprowadzana jest wilgoć z powierzchni pracującej. Pianka idealnie sprawdza się więc jako podkład do prasowania tam, gdzie używa się zarówno podgrzewania, jak i nadmuchu. Jest odporna na zawilgocenia, nie ma więc obaw, że po jej użytkowaniu pianka zapleśnieje. Materiał położony na miękkiej piance lepiej współpracuje z żelazkiem. Do wyboru na rynku jest wiele pianek w różnych kolorach i grubościach.

Zalety pianki silikonowej

Pianka silikonowa nie tylko sprawia, że prasowanie jest efektywniejsze i szybsze, ale również chroni stół prasowalniczy przed uszkodzeniami. Pianka jest bowiem bardzo odporna na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też w razie upuszczenia żelazka na stół to właśnie ona przejmie impet uderzenia, a nie powierzchnia stołu. Pianki prasowalnicze można spotkać w każdej szwalni. Dzięki nim urządzenia szwalnicze na dłużej zachowują swoją żywotność. Pianki można używać nie tylko na stole prasowalniczym, ale także na innych sprzętach, które chcemy chronić przed wysoką temperaturą lub parą pochodzącą z żelazka. Warto wybierać pianki wysokiej jakości od renomowanych dostawców sprzętu i akcesoriów szwalniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *