wyposażenia profesjonalnej szwalni

 Najważniejsze elementy wyposażenia szwalni

Chociaż nowoczesne szwalnie wyglądają zupełnie inaczej niż te sprzed kilkudziesięciu lat, to nadal podstawą są solidne maszyny szwalnicze, urządzenia prasowalnicze, a także szereg różnorodnych mniejszych i większych akcesoriów, które umożliwiają pracę. Oczywiście współczesne maszyny są wyposażone w szereg zaawansowanych usprawnień i rozwiązań, które mają bezpośredni wpływ na sprawność i precyzję szycia. Niemniej tak kiedyś, jak i dziś bez odpowiedniego wyposażenia trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie szwalni.

Maszyny szwalnicze to podstawa

Podstawą wyposażenia szwalni są maszyny szwalnicze oraz urządzenia prasowalnicze o specjalistycznym przeznaczeniu. Pod wieloma względami różnią się od tych, jakie używa się w domach. Są o wiele większe i znacznie bardziej rozbudowane. Urządzenia od renomowanych producentów zapewniają wyjątkową trwałość i wytrzymałość.

Maszyny w profesjonalnych szwalniach mają też znacznie lepsze parametry od tych stosowanych do celów amatorskich, przede wszystkim prędkość szycia, liczbę nitek, regulację naprężenia nici itd. Są również o wiele cięższe i większe.

Inne urządzenia w szwalni

Jednak same maszyny do szycia to nie wszystko. Szwalnia nie mogłaby zapewniać kompleksowych usług bez innych istotnych urządzeń i sprzętów, w tym przede wszystkim urządzeń prasowalniczych. Ważnymi elementami wyposażenia są m.in. wytwornice pary, stoły prasowalnicze z wytwornicami pary lub specjalne stoły prasowalnicze do zasłon, szczotki i pistolety parowe oraz stoły do stabilizacji dzianin.

Co jeszcze jest niezbędne w szwalni?

Maszyny do szycia i różnorodne inne urządzenia to jeszcze nie wszystko. Istnieje szereg dodatkowych akcesoriów i gadżetów, które wpływają na sprawność i precyzję prac w szwalni. Są to przede wszystkim różnorodne manekiny krawieckie – damskie, męskie i dziecięce. To właśnie dzięki nim można dopasowywać odzież do różnych sylwetek. Obecnie dostępne są manekiny umożliwiające odpowiednią regulację wymiarów w biuście, talii i biodrach.

Poza tym szwalnia nie mogłaby istnieć bez noży, nożyczek, stołów krojczych, urządzeń do cięcia lamówek, nitek i wszelkiego rodzaju igieł, lampek LED do maszyn itd. Przykłady można mnożyć bardzo długo, a większość niezbędnych elementów wyposażenia profesjonalnej szwalni znaleźć można w ofercie firmy OMB GROUP z Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *