Stół prasowalniczy

Najważniejsze cechy profesjonalnych stołów prasowalniczych

Profesjonalne stoły prasowalnicze znajdują zastosowanie praktycznie w każdym zakładzie krawieckim, pralni czy przedsiębiorstwach produkujących ubrania. Teoretycznie jest to urządzenie, które stanowi nieco bardziej zaawansowaną, przemysłową wersję deski do prasowania, z której korzystamy na co dzień w domach. Jednak tak naprawdę jest znacznie bardziej rozbudowanym akcesorium, wyposażonym w wiele dodatkowych funkcji, które pozwalają na sprawne, wygodne i niezwykle dokładne prasowanie różnorodnych wyrobów tekstylnych.

Jakie są najważniejsze funkcje stołów prasowalniczych?

Głównym celem stołów prasowalniczych jest usprawnienie  czynności prasowania w profesjonalnych przedsiębiorstwach. Wpływają one nie tylko na tempo prasowania, ale i wygodę, co z kolei wpływa na precyzję i wydajność pracy. Jest to możliwe za sprawą wielu funkcji, których nie posiadają zwykłe deski do prasowania.

W przeciwieństwie do standardowych desek stół prasowalniczy jest urządzeniem elektrycznym. Zasilanie elektryczne jest konieczne do użycia różnorodnych funkcji usprawniających proces prasowania. Zaliczamy do nich m.in. funkcję podgrzewania przestrzeni roboczej, funkcję nadmuchu pary na materiał czy funkcję odsysania nadmiaru wilgoci. Dzięki temu można sprawnie wykonywać czynności związane z prasowaniem bez obawy o ewentualne zagniecenia, zmarszczenia czy tzw. wybłyszczanie materiału pod wpływem wysokich temperatur.

Rodzaje stołów do prasowania

Stoły prasowalnicze można podzielić na dwa podstawowe rodzaje: paraboliczne i prostokątne. Stoły paraboliczne przeznaczone są do końcowego prasowania gotowych wyrobów tekstylnych, np. odzieży. Nazywane są również stołami uniwersalnymi, gdyż umożliwiają prasowanie wyrobów o różnych kształtach, rozmiarach i krojach. W asortymencie firmy OMB Group przykładem takich urządzeń są modele COMEL BR/A oraz COMEL BR/A SXD.

Z kolei prostokątne stoły umożliwiają wygładzanie powierzchni materiałów w celu przygotowania do późniejszej obróbki krawieckiej. Sprawdzają się też w przypadku prasowania końcowego materiałów o dużej powierzchni, ale o nieskomplikowanych krojach, np. obrusów. Przykładem takiego produktu jest prasowalniczy prostokątny COMEL FUTURA RA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *