maszyny szwalnicze

Najpopularniejsze maszyny szwalnicze

Maszyn szwalniczych używa się do pracy w profesjonalnych pracowniach, szwalniach, studiach krawieckich i przemyśle tekstylnym. Są przeznaczone do ciągłej pracy i dużych obciążeń. Charakteryzuje je doskonała wytrzymałość i prędkość pracy. Są nieporównywalne z modelami do domowego użytku. Maszyny szwalnicze mogą mieć różne wersje silnikowe, zarówno klasyczne sprzęgłowe, jak i najnowszej generacji – indukcyjne energooszczędne. Urządzenia są dostosowywane w zależności od potrzeb i preferencji krawieckich.

Stebnówki i overlocki

Bardzo popularnymi i powszechnie używanymi maszynami szwalniczymi są stebnówki. Wykorzystuje się je przeważnie do zszywania, np. wykonania trwałego ściegu na większych powierzchniach. Stebnówka ułatwia i przyspiesza pracę dzięki dużemu stołowi, który zapewnia odpowiedni obszar roboczy. Występują w różnych wersjach, m.in. jedno- i dwuigłowe czy cylindryczne. Odznaczają się niezawodnością, żywotnością oraz wysoką precyzją. Drugą popularną maszyną jest overlock. Wykorzystuje się go przede wszystkim do wykańczania skrajnych brzegów odzieży oraz zszywania i łączenia elementów garderoby, które są wykonane z delikatnego materiału. Jest na tyle uniwersalny, że stosuje się go w każdym zakładzie krawieckim. Wyróżnia się niezwykłą szybkością oraz znakomitą precyzją wykonania.

Ryglówka i renderka

Obecnie maszyny szwalnicze mogą być sterowane elektronicznie. Takie nowoczesne urządzenia przyspieszają pracę i są bardziej wydajne. Automatyczna ryglówka jest wykorzystywana do szycia standardowych i skomplikowanych wzorów rygli. Jest dostępna w wielu podklasach, dzięki czemu rygle można wykonać zarówno na lekkich tkaninach, jak i ciężkich technicznych. Najnowsze modele posiadają sterowanie mikroprocesorowe i są wielofunkcyjne. Można zaprogramować wymagane prace na panelu sterującym. Renderka to kolejna popularna maszyna szwalnicza. Inaczej nazywa się ją maszyną drabinkową. Używa się ją do lekkich materiałów, np. szycia odzieży dziecięcej i sportowej. Maszyny te są wyjątkowo wygodne i skuteczne w użytkowaniu dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii. Nowoczesne rozwiązania polepszają ich funkcjonowanie, np. zmniejszają ryzyko wycieku oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *