maszyny szwalnicze

Najpopularniejsze maszyny szwalnicze

Maszyn szwalniczych używa się do pracy w profesjonalnych pracowniach, szwalniach, studiach krawieckich i przemyśle tekstylnym. Są przeznaczone do ciągłej pracy i dużych obciążeń. Charakteryzuje je doskonała wytrzymałość i prędkość pracy. Są nieporównywalne z modelami do domowego użytku. Maszyny szwalnicze mogą mieć różne wersje silnikowe, zarówno klasyczne sprzęgłowe, jak i najnowszej generacji – indukcyjne energooszczędne. Urządzenia są dostosowywane w zależności od potrzeb i preferencji krawieckich.

Stebnówki i overlocki

Bardzo popularnymi i powszechnie używanymi maszynami szwalniczymi są stebnówki. Wykorzystuje się je przeważnie do zszywania, np. wykonania trwałego ściegu na większych powierzchniach. Stebnówka ułatwia i przyspiesza pracę dzięki dużemu stołowi, który zapewnia odpowiedni obszar roboczy. Występują w różnych wersjach, m.in. jedno- i dwuigłowe czy cylindryczne. Odznaczają się niezawodnością, żywotnością oraz wysoką precyzją. Drugą popularną maszyną jest overlock. Wykorzystuje się go przede wszystkim do wykańczania skrajnych brzegów odzieży oraz zszywania i łączenia elementów garderoby, które są wykonane z delikatnego materiału. Jest na tyle uniwersalny, że stosuje się go w każdym zakładzie krawieckim. Wyróżnia się niezwykłą szybkością oraz znakomitą precyzją wykonania.

Ryglówka i renderka

Obecnie maszyny szwalnicze mogą być sterowane elektronicznie. Takie nowoczesne urządzenia przyspieszają pracę i są bardziej wydajne. Automatyczna ryglówka jest wykorzystywana do szycia standardowych i skomplikowanych wzorów rygli. Jest dostępna w wielu podklasach, dzięki czemu rygle można wykonać zarówno na lekkich tkaninach, jak i ciężkich technicznych. Najnowsze modele posiadają sterowanie mikroprocesorowe i są wielofunkcyjne. Można zaprogramować wymagane prace na panelu sterującym. Renderka to kolejna popularna maszyna szwalnicza. Inaczej nazywa się ją maszyną drabinkową. Używa się ją do lekkich materiałów, np. szycia odzieży dziecięcej i sportowej. Maszyny te są wyjątkowo wygodne i skuteczne w użytkowaniu dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii. Nowoczesne rozwiązania polepszają ich funkcjonowanie, np. zmniejszają ryzyko wycieku oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *