szwalnia

Maszyny do szwalni. Nowe czy używane?

Profesjonalne wyposażenie szwalni to zawsze spory wydatek dla jej właściciela. Dlatego niektórzy zastanawiają się, czy nie da się jakoś ograniczyć kosztów, kupując chociażby część urządzeń z rynku wtórnego. Jest to dobry pomysł, pod warunkiem, że używane urządzenia kupuje się od zaufanego dostawcy.

Nowe maszyny

Zakup nowych maszyn, chociaż jest kosztowny, ma oczywiście sporo zalet. Po pierwsze, maszyny mają gwarancję producentów. Pierwsze lata ich użytkowania są więc zupełnie bezstresowe dla właściciela szwalni. Co by się nie zadziało, producent bezpłatnie usunie usterkę. Jednak istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że w ogóle do niej dojdzie. Maszyny są bowiem zupełnie niezużyte, a ich elementy nieprzeciążone wieloletnią pracą. Dlatego płacąc za nowe wyposażenie, tak naprawdę kupujemy spokój ducha i brak przestojów w pracy.

Sprzęt używany

Sprzęt używany jest oczywiście tańszy niż nowy. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku szwalni, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i jeszcze na siebie nie zarabiają. Szwalnia nie zacznie pracy bez kompletu wyposażenia, dlatego też zakup używanych maszyn jest koniecznością. Jednak warto podejść do tego, zachowując zdrowy rozsądek i nie kupując sprzętu tam, gdzie oferowany jest w podejrzanie niskiej cenie. Możemy w ten sposób dokonać pozornej oszczędności, gdy okaże się, że jest on w fatalnym stanie i wymaga kosztownego serwisowania. Sprzęt używany najbezpieczniej jest kupować u dobrego dostawcy wyposażenia szwalni. Najlepsi dostawcy poza nowym wyposażeniem oferują często sprzęt używany, ale dokładnie przez nich sprawdzony, a w razie potrzeby naprawiony. Doskonale znają oni konstrukcję najpopularniejszych modeli poszczególnych urządzeń, dlatego też nie odkupią od nieuczciwego sprzedawcy sprzętu, który nie popracuje już bezawaryjnie dłużej niż kilka lat. Kupując używane wyposażenie w takim miejscu możemy być pewni, że nie pożałujemy zakupu, a sprzęt szybko zacznie dla nas zarabiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *