Stoły tapicerskie

Kilka słów o stołach tapicerskich

W wielu szwalniach i firmach produkujących meble można zobaczyć stół tapicerski. To sprzęt, który pozwala na wygodniejsze, wydajniejsze i dokładniejsze tapicerowanie oraz montaż mebli. Zakup stołu tapicerskiego dla firmy to niemały wydatek, dlatego trzeba go dobrze zaplanować i dowiedzieć się nieco o dostępnych na rynku produktach. Warto zapoznać się z ofertą firmy dostarczającej sprzęt dla szwalni.

Do czego służy stół tapicerski?

Najprościej mówiąc, stół tapicerski pomaga w komfortowej obróbce mebli. Dzięki niemu tapicer może bez wysiłku podnosić i opuszczać sobie mebel, przy którym pracuje, by mieć wygodny dostęp do każdej jego części. Nowoczesne stoły działają przeważnie dzięki mechanizmom pneumatycznym. Ich konstrukcja oparta jest na stalowych profilach i siłowniku. Do dobrych stołów da się podłączyć inne urządzenia tapicerskie, które są pneumatyczne. To jednak nie wszystko. Niektóre modele mają specjalnie umiejscowione szuflady lub szafki, do których można odkładać używane akcesoria. Stołem da się sterować, wygodnie stojąc z obu jego stron. Blat stołu powinien blokować się w razie odcięcia zasilania. Uniemożliwia to jego gwałtowne opadnięcie (i zniszczenie zarówno stołu, jak i mebla) w razie braku prądu.

Dlaczego się go używa?

Stół tapicerski pozwala na wygodną obróbkę mebli. Dzięki niemu tapicer ma dostęp do każdej części mebla, może więc wykonywać swoją pracę dokładnie. Wygoda pracy skutkuje oczywiście jej zwiększonym tempem. Dzięki stołom tapicerskim praca idzie szybciej i zwiększa się więc wydajność danego zakładu. Praca przy stole tapicerskim ma również korzystny wpływ na zdrowie pracowników. Nie muszą oni klękać ani schylać się do mebla, nie obciążają więc swoich kręgosłupów i kolan. Meble tapicerowane na stole mają zazwyczaj bardzo wysoką jakość, gdyż łatwo skontrolować wykonane przez tapicera zadanie. Stół tapicerski to produkt używany w zakładach produkcyjnych na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *