Generator pary – co to jest i do czego służy?

Prasowanie tkanin jest czynnością na co dzień wykonywaną w każdej szwalni. Prasowanie ogromnych ilości materiału zwykłym żelazkiem byłoby oczywiście nieefektywne i zajmowało bardzo dużo czasu. Dlatego też każda szwalnia korzysta z profesjonalnego urządzenia, którym może usunąć wszelkiego rodzaju zagniecenia na materiale – generatora pary.

Para, nie żelazko

Generator pary to genialne urządzenie, które sprawia, że prasowanie jest szybkie i łatwe. To urządzenie, które – jak sama nazwa wskazuje – produkuje parę pod dużym ciśnieniem. Para rozprostowuje włókna tkanin o wiele skuteczniej i szybciej, niż dociskanie tkaniny gorącym żelazkiem. Prasowanie przy pomocy pary można wykonywać, gdy tkanina jest zawieszona np. na manekinie lub wieszaku. Można więc również prasować nim np. wiszące kotary, zasłony lub firany. Prasowanie przy użyciu generatora jest niezwykle efektywne. Para dostaje się bez problemu nawet w miejsca, w które trudno byłoby dostać się żelazkiem. Poradzi więc sobie nawet z trudnymi zagnieceniami. Generatory nie niszczą materiału i nie powodują jego wybłyszczenia.

Różne rodzaje generatorów

Na rynku dostępny jest szeroki wybór generatorów. Wybierając model do swojej firmy warto zwrócić uwagę, pod jakim ciśnieniem urządzenie wypuszcza parę, czy może robić to pulsacyjnie oraz w jaki sposób ją rozprowadza. Przyjrzyjmy się, czy przy generatorze jest miejsce na odstawienie żelazka i mata, na którą możemy odstawić nawet gorące urządzenie. Generator wygodniej się przenosi, jeśli ma dedykowany schowek na kabel, a do tego jest w miarę lekki. Nowoczesne urządzenia mają funkcję samoistnego wyłączania się, jeśli nie są używane przez dłuższy czas. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki generator najlepiej sprawdzi się w naszej szwalni, najlepiej poradźmy się obsługi doświadczonego sklepu dostarczającego maszyny do szwalni. Obsługa dobierze urządzenie najdokładniej spełniające nasze wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *