Nożyczki Fiskars

Dlaczego nożyczki Fiskars są niezbędne w szwalni?

Legendarne nożyczki Fiskars z pomarańczowymi uchwytami zostały wprowadzone na rynek pod koniec lat 60. XX wieku. Były to pierwsze na świecie nożyczki z uchwytami z tworzywa sztucznego. Zdecydowanie lżejsze od swoich poprzedników, wyznaczyły nową jakość cięcia i do dziś są niezbędnym elementem wyposażenia każdej szwalni.

 

Nożyczki Fiskars – unikalne właściwości

Kultowe nożyczki Fiskars są chronione znakiem towarowym i do tej pory sprzedano ich już ponad milion par. Są lekkie, ergonomiczne, wygodne i łatwe w użyciu. Unikalne właściwości tnące i ich trwałość zjednały sobie rzesze zwolenników na całym świecie. Ich ostrza produkowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, natomiast uchwyty z tworzywa sztucznego. Trzonki produkowane w technologii FiberComp wzmacniane są włóknem szklanym, dzięki czemu są idealnie wywarzone i znacząco podwyższają komfort oraz bezpieczeństwo pracy. Materiał uchwytu wtryskiwany jest bezpośrednio na ostrze, co gwarantuje trwałe połączenie elementów. Dodatkowo, docisk można regulować za pomocą śruby. Bezpieczny chwyt zapewniany jest dzięki innowacyjnej powłoce Softgrip, znajdującej się w dolnej części rączki niektórych modeli. Nożyczki produkowane są zarówno dla osób praworęcznych, jak i leworęcznych.

 

Nożyczki Fiskars – rodzaje

Krawieckie nożyczki Fiskars są niezbędnym wyposażeniem każdej szwalni ze względu na swoje zróżnicowanie technologiczne. Wyróżniamy wśród nich:

  • Nożyczki klasyczne. Najbardziej uniwersalne, mają 25 cm. długości, posiadają długie ostrze i charakteryzują się wysoką wydajnością cięcia. Dostosowane są do pracy nie tylko z miękkimi tkaninami, ale również z grubszymi materiałami, takimi jak karton czy folia.
  • Nożyczki do haftu. Przeznaczone są do cięć delikatnych i skomplikowanych. Ostrze jest wąskie ze spiczastą końcówką. Występują również w wersji z zagiętym ostrzem, które umożliwia jeszcze bardziej precyzyjne cięcie.
  • Nożyczki do nitek. Przeznaczone są cięć delikatnych, również rękodzielniczych. Posiadają szlifowane czubki, co wzmacnia widoczność i swobodę prowadzenia. Służą do przycinania szwów, a także wykonywania prac patchworkowych i cięć precyzyjnych. W ofercie Fiskars znajdziemy również obcinacz do nici ze sprężynowym zaciskiem, stosowany do przycinania szwów i luźnych nitek.
  • Nożyczki ząbkowane. Stosowane do obcinania krawędzi, zarówno przy tkaninach cienkich, jak i grubszych. Ich ząbkowana konstrukcja zapobiega strzępieniu materiału.
  • Nożyczki do materiałów grubych i wielowarstwowych. Zastosowany w nich mechanizm pozwala na zredukowanie wysiłku podczas cięcia.
  • Nożyczki do delikatnych tkanin. Mają sprężynową konstrukcję i blokadę ostrzy. Umożliwiają pracę na takich materiałach, jak bawełna, jedwab czy filc.
  • Nożyczki do długotrwałych prac. Posiadają specjalny kształt uchwytu, umożliwiający cięcie tkaniny, która jest ułożona na blacie. Mechanizm sprężynowy ogranicza nakład siły, potrzebnej do wykonania cięcia.
  • Nożyczki – rozpruwacz. Łączą w sobie dwie funkcje. Po przesunięciu dźwigni, nożyczki mogą pełnić funkcję rozpruwacza. Posiadają wygiętą rączkę, zwiększającą ergonomię pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *