Szwalnia - maszyny - obraz

Czym różnią się przemysłowe maszyny szwalnicze od maszyn domowych?

Kilkanaście lat temu solidna maszyna do szycia znajdowała się w bardzo wielu domach prywatnych. Wiele osób pamięta, jak mamy i babcie z ogromną wprawą przerabiały na nich ubrania, dokonywały drobnych poprawek, cerowały, a nawet szyły całkowicie nowe stroje.

Obecnie standardowe maszyny domowe są znacznie rzadziej stosowane, ponieważ większość ubrań kupujemy w sklepach. Z kolei maszyny przemysłowe są stale rozwijane i udoskonalane technologicznie. Dzięki temu szycie na nich jest o wiele sprawniejsze, dokładniejsze i wygodniejsze.

Różnic między przemysłowymi maszynami szwalniczymi a maszynami do szycia w domu jest bardzo wiele. Co ważne, maszyny przemysłowe mogą być używane nie tylko w dużych zakładach krawieckich, ale również w przydomowych warsztatach, w których świadczone są profesjonalne usługi na nieco mniejszą skalę.

Maszyny przemysłowe i domowe – główne różnice

Domowe maszyny do szycia to najczęściej urządzenia wieloczynnościowe. Posiadają od kilku do kilkuset ściegów do wyboru, w tym m.in. ścieg stebnowy, zyg-zak, inne ściegi użytkowe oraz ściegi ozdobne. Z kolei maszyna przemysłowa jest zawsze jednofunkcyjna. Co to oznacza? Gdy wybierzemy stębnówkę, do dyspozycji będziemy mieć ścieg stębnowy. Jedno, określone zadanie wykona również owerlok, dziurkarka czy podszywarka.

Kolejna różnica to gabaryty maszyny. Z oczywistych względów maszyny do zastosowań domowych są zdecydowanie mniejsza i bardziej kompaktowe. Decydując się na szwalniczą maszynę przemysłową, wybieramy tak naprawdę całe stanowisko pracy do pracowni. Takie urządzenie posiada specjalne, dodatkowe wyposażenia w postaci większego i wygodniejszego stołu, w którym można mocować maszynę do szycia. Trzeba więc dysponować znacznie większym pomieszczeniem, a więc najlepiej odpowiednio przystosowaną pracownią.

Dodatkowo maszyny przemysłowe znacznie przewyższają maszyny domowe swoją wytrzymałością, wydajnością i szybkością szycia. Różnicą jest także energooszczędność.

Podsumowanie:

Maszyny domowe sprawdzają się doskonale do amatorskich zastosowań. Zaprojektowane są z myślą o użytkowaniu w domowym zaciszu. Z kolei maszyny przemysłowo projektuje się z myślą o długiej i ciężkiej pracy. Są więc o wiele bardziej wytrzymałe, szybsze i bardziej komfortowe. Jednocześnie urządzenia przemysłowe zalecane są nie tylko do dużych zakładów szwalniczych, ale i przydomowych pracowni, w których świadczone są usługi krawieckie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *